top of page

Projekt BIOMET

08-05-2017

"[...]konsorcjum naukowo-przemysłowe w składzie: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (WAT), reprezentowana przez prof. dr hab. inż. Mieczysława Szustakowskiego, jako lider projektu, Przedsiębiorstwo Badawczo-Produkcyjne OPTEL sp. z o.o., MLabs sp. z o.o. oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie (PWPW) rozpoczęło w 2014 roku projekt badawczo-rozwojowy pod nazwą BIOMET."

Pierwszy taki sprzęt na polskim lotnisku! Co potrafi?

21-02-2017

"Dzięki temu urządzeniu sam proces kontroli pasażera trwa niecałą minutę. Nie potrzebni są do tego funkcjonariusze Straży Granicznej. Urządzenie pobiera rzeczywiste odciski linii papilarnych palca oraz zdjęcie wizerunku twarzy. Następnie pobrane dane porównuje z danymi odczytanymi z paszportu biometrycznego. Bramka potwierdza, czy osoba odprawiająca się jest rzeczywiście osobą z dokumentu."

Na lotnisku w Modlinie stanęła pierwsza bramka biometryczna

16-02-2017

"Pilotażowa bramka biometryczna stanęła na lotnisku w Modlinie. To pierwsze takie rozwiązanie w kraju. Dzięki takiemu rozwiązaniu w przyszłości kontrola paszportowa będzie mogła odbywać się bez udziału straży granicznej."

Lotnisko Modlin z pierwszą w Polsce bramką biometryczną

16-02-2017

"Na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin stanęła bramka ABC (Automatic Border Control). Urządzenie zeskanuje twarz i odciski palców, dzięki czemu kontrola paszportowa odbywać się będzie za pomocą maszyny, bez udziału straży granicznej."

Automatyczna odprawa na lotnisku w Modlinie. Biometryczna bramka sprawdzi paszporty.

16-02-2017

"Z kontroli w bramce mogą skorzystać wyłącznie pasażerowie posiadający nowe paszporty biometryczne – wyjaśnia podpułkownik Norbert Pałka z Wojskowej Akademii Technicznej. Dzięki Automatycznej Odprawie Osób, kontrola paszportowa odbywać się będzie bez udziału strażników granicznych."

Czy to przyszłość? Na lotnisku w Modlinie paszporty sprawdzi bramka biometryczna.

15-02-2017

"Powiew nowości? Na lotnisku w Modlinie pojawiła się właśnie bramka biometryczna. Co oznacza to dla pasażerów? Możliwość (w przyszłości) kontroli paszportowej za pomocą maszyny, bez udziału straży granicznej."

Bramka ABC na lotnisku Warszawa Modlin. Biometryczna i automatyczna odprawa osób

15-02-2017

"Przedstawiciele Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Straży Granicznej zaprezentowali pierwszą biometryczną bramkę do Automatycznej Odprawy Osób (bramka ABC - Automatic Border Control). Zastosowanie tego rozwiązania już niedługo pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo oraz wygodę pasażerów portów lotniczych."

Automatyczna odprawa na lotnisku w Modlinie. Biometryczna bramka sprawdzi paszporty

15-02-2017

"Na lotnisku w Modlinie zamontowano bramkę biometryczną. Jest to projekt pilotażowy. Oznacza to, że kontrola paszportowa w przyszłości odbywać się będzie za pomocą maszyny, bez udziału straży granicznej."

Testowanie biometrycznej bramki do odprawy pasażerów

15-02-2017

"W Modlinie jak w Ameryce. Na lotnisku w Modlinie kończy się testowanie biometrycznej automatycznej bramki do odprawy pasażerów. Dzieło Wojskowej Akademii Technicznej to pierwsze takie urządzenie w Polsce. Bramka zwiększy bezpieczeństwo, a jednocześnie przyspieszy odprawę na przejściach granicznych."

Lotnisko w Modlinie testuje pierwszy w Polsce system biometrycznej odprawy osób i inwestuje w rozbudowę

15-02-2017

"Lotnisko w Modlinie koło Warszawy testuje pierwszy w Polsce system biometrycznej bramki do Automatycznej Odprawy Osób. System najpierw skanuje paszport, później robi zdjęcie, a na koniec skanuje odcisk palca. Wszystkie te dane porównuje z danymi z paszportu biometrycznego. Koszt jednego urządzenia gotowego do użycia to 100 tys. zł. Maszynę zaprojektowali i skonstruowali polscy naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Prototyp jest gotowy do wdrożenia na rynek.".

Nowości WAT: Mobilna kontrola graniczna z wykorzystaniem technik biometrycznych

06-02-2017

Wojskowa Akademia Techniczna wspólnie z partnerami konsorcjum opracowała mobilny zestaw usprawniający kontrolę graniczną. Służy do odczytu paszportów biometrycznych, umożliwia rozpoznanie wizerunku twarzy oraz weryfikację odcisków palców w warunkach rzeczywistych. Przetestowany na granicy energooszczędny zestaw uzyskał VIII poziom gotowości technologicznej. 

Nowości WAT: Mobilna kontrola graniczna z wykorzystaniem technik biometrycznych

06-02-2017

"Wojskowa Akademia Techniczna wspólnie z partnerami konsorcjum opracowała mobilny zestaw usprawniający kontrolę graniczną. Służy do odczytu paszportów biometrycznych, umożliwia rozpoznanie wizerunku twarzy oraz weryfikację odcisków palców w warunkach rzeczywistych. Przetestowany na granicy energooszczędny zestaw uzyskał VIII poziom gotowości technologicznej."ących...

Pokaz sprzętu firmy MLABS w JRG 1 w Poznaniu

24-08-2016

"Dnia 24.08.2016 na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Poznaniu odbyły się pokazy firmy MLABS będące wynikiem organizacji projektu „ Opracowanie metodologii stałego nadzoru eksploatacji wybranych obszarów wyposażenia straży pożarnej w zakresie niezawodności i skuteczności działania”.

Bramka ABC czyli automatyczna odprawa graniczna w Medyce

20-09-2015

"Od 15 do 21 września na pieszym przejściu granicznym w Medyce, w ramach testów, prowadzona była automatyczna odprawa graniczna z wykorzystaniem dokumentów biometrycznych. Jest to pierwszy tego rodzaju system testowany na granicy zewnętrznej UE."

Skanery zamiast pogranicznika. Eksperymentalne odprawy

15-09-2015

"Skanery zamiast pogranicznika, czyli sprzęt zamiast osoby w mundurze taki eksperymentalny sposób odpraw granicznych jest już testowany na pieszym przejściu w Medyce. Wystarczy sczytanie danych z paszportu, skan linii papilarnych i zdjęcie w specjalnej kabinie. A potem jeśli dane się zgadzają odprawa zakończona. Podróżni mówią wygoda."

Produkty szyte na miarę - wywiad z Mikołajem Sobczakiem z firmy MLabs

11-03-2014

Czym jest ten element? Co czyni go i

Please reload

bottom of page