top of page

Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych - budynek użyteczności publicznej

Zaktualizowano: 22 cze 2021Zapraszamy na oficjalną stronę Symulatorów: https://www.mobilnysymulator.com.pl/

oraz do odwiedzenia fanpage'a na FB: https://www.facebook.com/symulatorzagrozenpozarowych

Symulator zagrożeń pożarowych – budynek użyteczności publicznej jest autorskim projektem pozwalającym na demonstrowanie zagrożeń pożarowych i ekologicznych w przestrzeni publicznej. Jest to niezwykle innowacyjny produkt pozwalający w sposób interesujący, interaktywny i intuicyjny uświadomić możliwe przyczyny powstania pożarów oraz wybrane zagadnienia z zakresu ochrony środowiska.


Na trzech piętrach tego inteligentnego budynku prezentowane są problemy wynikające z nieprawidłowego użytkowania budynku, między innymi niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych, instalacji kominowych, blokowanie dróg ewakuacyjnych czy nieodpowiednie użytkowanie sprzętu AGD. Zostało to osiągnięte poprzez sterowane komputerowo efekty świetlne i dźwiękowe. Dodatkowym atutem są zamontowane miniaturowe kamery pozwalające na obserwowanie zagrożonych pomieszczeń z perspektywy pracownika monitoringu. Efekty realnego pożaru są dodatkowo wyeksponowane poprzez wierne oddanie rzeczywistej scenerii życia biurowego, co silnie przemawia do wyobraźni odbiorców pokazów czy szkoleń edukacyjnych.


Aplikacja sterująca symulatorem została zaprojektowana z myślą o jak największym odciążeniu prowadzących szkolenia. Dlatego zaproponowano system ikon i przycisków, który wraz z przejrzystym interfejsem pozwala na szybką i intuicyjną obsługę. Całość idealnie współgra tworząc prosty system, pozwalając kontrolować poszczególne elementy makiety budynku. Aplikacja pozwala na intuicyjne tworzenie scenariuszy zagrożeń, które można wielokrotnie wykorzystywać w czasie pokazów.


Główne zalety naszego produktu to :

  • Symulacja zagrożeń pożarowych za pomocą efektów specjalnych,

  • Możliwość pracy zarówno w trybie manualnym, jak i poprzez zdefiniowane scenariusze,

  • Sterowanie oświetleniem, drzwiami i czujkami przez dedykowane komputery,

  • Realistyczne efekty dźwiękowe oraz świetlne tętniącego życiem domu,

  • System monitoringu wizyjnego,

  • Duży realizm wnętrz, pełne umeblowanie,

  • System automatycznego przygotowania do kolejnego pokazu,


Budynek wykonano w skali 1:24, posiada 10 pomieszczeń na 3 kondygnacjach.

Nasz symulator został wyróżniony na targach EDUTEC 2018 Złotym Medalem MTP. Doceniono jego innowacyjność i unikalność. Wierzymy, że prezentowany produkt wzbudzi również Państwa zainteresowanie.


Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 795 578 364.


Comments


bottom of page